• Co to jest przeglądarka internetowa?

    Przeglądarka jest najważniejszym i niezbędnym programem komputerowym, służy do pobierania i wyświetlania stron internetowych,oraz do odtwarzania plików multimedialnych.
    Najpopularniejszą przeglądarką wśród użytkowników w Polsce jest Firefox, Chrome i Internet Explorer, jak każda przeglądarka służy do komunikowania się z serwerem. Jednak okazuje się, że Explorer ma opinię mało bezpiecznej przeglądarki internetowe, ze względu na dużą ilość błędów programu, powodujących swoistego typu zagrożenia, które w każdej chwili przedostać się mogą do systemu.
    Najlepszym rozwiązaniem okazać się może używanie mało znanej przeglądarki jak Opera , która posiada mniej luk i niedopatrzeń. Ze względu na mniejszą popularność są one mniej atrakcyjne dla hakerów łamiących zabezpieczenia i szukających „dziur” w oprogramowaniu, Najlepiej zainstalować najnowszą wersję, mało znaną, która jest często aktualizowana, a krytyczne błędy są z reguły szybko wykrywane i naprawiane.
    Dobrym rozwiązaniem może okazać się korzystanie z przeglądarki Google Chrome, Opera, Firefox lub innej nowoczesnej przeglądarki, koniecznie w najnowszej wersji.    Dodaj komentarz

Highslide for Wordpress Plugin